FILIP RAZDEVŠEK Z REPREZENTANCO SLOVENIJA U18 DO BRONASTE MEDALJE

ELE 4. september, 2023
1820

Med 30. avgustom in 3. septembrom 2023 je v Madžarskem Deberecenu potekalo svetovno prvenstvo v košarki 3x3 v starostni kategoriji U18. Slovenijo so zastopali Enej Geržel, Erik Gustin, Jure Rener in do lani še košarkar KK Elektra, sedaj pa član KK Krka iz Novega mesta, Velenjčan, Filip Razdevšek.

Po tem, ko je Filip že lani z ekipo sestavljeno pretežno s košarkarji Košarkarskega kluba Elektra osvojil naslov državnega prvaka v starostni kategoriji U18 in s tem nakazal ambicije po še čem večjem je letos z reprezentanco Slovenije zavihtel pod sam vrh.

V skupinskem delu tekmovanja so fantje zapovrstjo ugnali reprezentance Srbije (21-20), Maroka (20-18) in Estonije (21-16), izgubili pa le z Brazilijo (19-21). V četrtfinalu so zanesljivo premagali Latvijce (18-13), v polfinalu pa utrpeli poraz proti kasneje srebrnimFrancozom (15-21). V tekmi za tretje mesto so se fantje ponovno zbrali in še enkrat, za bronasto medaljo premagali reprezentanco Estonije (16-15).

V finalu so Nemci ugnali Francoze (20-18) in tako postali svetovno prvaki. Pripišemo naj še, da je Filip Razdevšek s 34 doseženimi točkami šesti strelec svetovnega prvenstva.

BRAVO Filip, čestitke iz matičnega kluba.