SPOT 2024: Uspešen nastop šoštanjskih planincev

PD 13. maj, 2024
SPOT 2024: Uspešen nastop šoštanjskih planincev

Na Slovenskem planinskem orientacijskem tekmovanju (SPOT) Poljčane 2024, ki so ga pod okriljem Mladinske komisije Planinske zveze Slovenije organizirala planinska društva Podravske orientacijske lige, se je pomerilo 64 najboljših ekip iz vse Slovenije. Po posameznih kategorijah so državni prvaki postali tekmovalci iz planinskih društev Tabor (A), Gornja Radgona (B), Poljčane (C), Polzela (D in F) in Velenje (E). Najuspešnejši so se uvrstili na mednarodno tekmovanje v planinski orientaciji, ki bo jeseni v Severni Makedoniji.

Ekipe Planinskega društva Šoštanj so osvojile naslednja mesta:

• A – učenci do vključno 6. razreda osnovne šole: Ekipa OŠ KDK Šoštanj - Limonce (8. mesto)
  • B – učenci do vključno 9. razreda osnovne šole: Ekipa OŠ KDK Šoštanj (11. mesto)
  • D – člani (od 18 let): ekipa Cvetke (10. mesto)
  • E – starejši (od 45 let): ekipa Z vseh vetrov MIX (3. mesto)

Vsem ekipam iskrene čestitke za uspešen nastop. Ekipa Z vseh vetrov MIX se je s 3. mestom uvrstila na mednarodno tekmovanje v planinski orientaciji, ki bo letos v Severni Makedoniji.

REZULTATI SPOT POLJČANE 2024 - prve tri uvrščene ekipe v posameznih kategorijah, državni prvaki so v kategorijah od A do F. Ekipe v kategorijah B, C, D in E so uvrščene na mednarodno tekmovanje v planinski orientaciji.

Kategorija A: 1. POŠ/PD Tabor, 2. OŠ Šalek (PD Velenje), 3. POŠ Ponikva (PD Žalec)
Kategorija B: 1. PD Gornja Radgona, 2. PD Polzela, 3. OŠ Petrovče (PD Žalec)
Kategorija C: 1. PD Poljčane, 2. PD Polzela, 3. PD Žalec
Kategorija D: 1. PD Polzela, 2. PD Poljčane, 3. PD Vitanje